Модел ARK-B 2250 S5 на бази мотора Baudouin 16M33G2250/5 обезбеђује основну снагу 2000 кВА и резервну 2250 кВА — стабилно напајање електричном енергијом у свим условима рада.
| Карактеристика | Значење |
|---|---|
| Модел генератора | ARK-B 2250 S5 |
| Бренд мотора | Baudouin |
| Модел мотора | 16M33G2250/5 |
| Алтернатор | S7L1D-G4 |
| Основна снага кВА | 2000 kVA |
| Основна снага кВт | 1600 kW |
| Резервна снага кВА | 2250 kVA |
| Резервна снага кВТ | 1800 kW |
| Карактеристика | Значење |
|---|---|
| Бренд мотора | Baudouin |
| Модел мотора | 16M33G2250/5 |
| Запремина мотора | 52.3 liters |
| Обртаји мотора | 1500 rpm |
| Цилиндри и редослед рада | 16 |
| Пречник цилиндра x ход клипа | 150 x 185 |
| Запремина уља | 171 liters |
| Запремина расхладне течности | 412 liters |
| Потрошња горива 100% | 208.8 l/hours |
| Карактеристика | Значење |
|---|---|
| Резервна снага | 2250 kVa |
| Основна снага | 2000 kVa |
Дизелни генератор ARK-B 2250 S5 опремљен је мотором Baudouin модела 16M33G2250/5 и намењен је за поуздано напајање објеката како у режиму основног, тако и резервног напајања. Агрегат развија основну (PRP) снагу 2000 kVA / 1600 kW, што га чини оптималним избором за дуготрајан непрекидан рад под оптерећењем.
У резервном режиму (ESP) генератор ARK-B 2250 S5 обезбеђује снагу 2250 кВА / 1800 кВт, гарантујући непрекидан рад критично важне опреме при изненадним нестанцима спољне мреже. Такав резерв снаге омогућава употребу агрегата у производним погонима, трговачким центрима и административним зградама.
Захваљујући извођењу у заштитном звучноизолационом кућишту, генераторска јединица ARK-B 2250 S5 може се поставити на отвореним просторима без изградње додатних заклона. Кућиште поуздано штити унутрашње компоненте од атмосферских утицаја и значајно смањује акустички дискомфорт за особље и околину.
У основи генератора ARK-B 2250 S5 налази се 16 -цилиндрични мотор Baudouin 16M33G2250/5, који обезбеђује стабилан рад при дуготрајним оптерећењима. Конструкција погонске јединице је пројектована за рад у широком распону услова — од умерене до вруће климе.
Мотор 16M33G2250/5 производње Baudouin одликује се високом енергетском ефикасношћу и продуженим ресурсом између редовних техничких прегледа, што смањује укупне трошкове експлоатације током целокупног века трајања генераторског агрегата ARK-B 2250 S5.
Комбинација 16 погонске јединице Baudouin 16M33G2250/5 са излазним параметрима 2000 kVA (PRP) и 2250 kVA (ESP) чини генератор ARK-B 2250 S5 уравнотеженим решењем за задатке који захтевају високу поузданост и минимално време застоја.