Модел ARK-B 2550 N5 на бази мотора Baudouin 20M33G2500/5 обезбеђује основну снагу 2300 кВА и резервну 2550 кВА — стабилно напајање електричном енергијом у свим условима рада.
| Карактеристика | Значење |
|---|---|
| Модел генератора | ARK-B 2550 N5 |
| Бренд мотора | Baudouin |
| Модел мотора | 20M33G2500/5 |
| Алтернатор | ARK 7K |
| Основна снага кВА | 2300 kVA |
| Основна снага кВт | 1840 kW |
| Резервна снага кВА | 2550 kVA |
| Резервна снага кВТ | 2040 kW |
| Карактеристика | Значење |
|---|---|
| Бренд мотора | Baudouin |
| Модел мотора | 20M33G2500/5 |
| Запремина мотора | 65.4 liters |
| Обртаји мотора | 1500 rpm |
| Цилиндри и редослед рада | 20 |
| Пречник цилиндра x ход клипа | 150 x 185 |
| Запремина уља | 240 liters |
| Запремина расхладне течности | 270 liters |
| Потрошња горива 100% | 240.5 l/hours |
| Карактеристика | Значење |
|---|---|
| Резервна снага | 2550 kVa |
| Основна снага | 2300 kVa |
Дизелни генератор ARK-B 2550 N5 опремљен је мотором Baudouin модела 20M33G2500/5 и намењен је за поуздано напајање објеката како у режиму основног, тако и резервног напајања. Агрегат развија основну (PRP) снагу 2300 kVA / 1840 kW, што га чини оптималним избором за дуготрајан непрекидан рад под оптерећењем.
У резервном режиму (ESP) генератор ARK-B 2550 N5 обезбеђује снагу 2550 кВА / 2040 кВт, гарантујући непрекидан рад критично важне опреме при изненадним нестанцима спољне мреже. Такав резерв снаге омогућава употребу агрегата у производним погонима, трговачким центрима и административним зградама.
Захваљујући извођењу у заштитном звучноизолационом кућишту, генераторска јединица ARK-B 2550 N5 може се поставити на отвореним просторима без изградње додатних заклона. Кућиште поуздано штити унутрашње компоненте од атмосферских утицаја и значајно смањује акустички дискомфорт за особље и околину.
У основи генератора ARK-B 2550 N5 налази се 20 -цилиндрични мотор Baudouin 20M33G2500/5, који обезбеђује стабилан рад при дуготрајним оптерећењима. Конструкција погонске јединице је пројектована за рад у широком распону услова — од умерене до вруће климе.
Мотор 20M33G2500/5 производње Baudouin одликује се високом енергетском ефикасношћу и продуженим ресурсом између редовних техничких прегледа, што смањује укупне трошкове експлоатације током целокупног века трајања генераторског агрегата ARK-B 2550 N5.
Комбинација 20 погонске јединице Baudouin 20M33G2500/5 са излазним параметрима 2300 kVA (PRP) и 2550 kVA (ESP) чини генератор ARK-B 2550 N5 уравнотеженим решењем за задатке који захтевају високу поузданост и минимално време застоја.