Модел ARK-B 900 N5 на бази мотора Baudouin 8M33G900/5 обезбеђује основну снагу 825 кВА и резервну 910 кВА — стабилно напајање електричном енергијом у свим условима рада.
| Карактеристика | Значење |
|---|---|
| Модел генератора | ARK-B 900 N5 |
| Бренд мотора | Baudouin |
| Модел мотора | 8M33G900/5 |
| Алтернатор | ARK 6D |
| Основна снага кВА | 825 kVA |
| Основна снага кВт | 660 kW |
| Резервна снага кВА | 910 kVA |
| Резервна снага кВТ | 728 kW |
| Карактеристика | Значење |
|---|---|
| Бренд мотора | Baudouin |
| Модел мотора | 8M33G900/5 |
| Запремина мотора | 31.8 liters |
| Обртаји мотора | 1500 rpm |
| Цилиндри и редослед рада | 12 |
| Пречник цилиндра x ход клипа | 150 x 150 |
| Запремина уља | 109 liters |
| Запремина расхладне течности | 83 liters |
| Потрошња горива 100% | 90.8 l/hours |
| Карактеристика | Значење |
|---|---|
| Резервна снага | 910 kVa |
| Основна снага | 825 kVa |
Дизелни генератор ARK-B 900 N5 опремљен је мотором Baudouin модела 8M33G900/5 и намењен је за поуздано напајање објеката како у режиму основног, тако и резервног напајања. Агрегат развија основну (PRP) снагу 825 kVA / 660 kW, што га чини оптималним избором за дуготрајан непрекидан рад под оптерећењем.
У резервном режиму (ESP) генератор ARK-B 900 N5 обезбеђује снагу 910 кВА / 728 кВт, гарантујући непрекидан рад критично важне опреме при изненадним нестанцима спољне мреже. Такав резерв снаге омогућава употребу агрегата у производним погонима, трговачким центрима и административним зградама.
Захваљујући извођењу у заштитном звучноизолационом кућишту, генераторска јединица ARK-B 900 N5 може се поставити на отвореним просторима без изградње додатних заклона. Кућиште поуздано штити унутрашње компоненте од атмосферских утицаја и значајно смањује акустички дискомфорт за особље и околину.
У основи генератора ARK-B 900 N5 налази се 12 -цилиндрични мотор Baudouin 8M33G900/5, који обезбеђује стабилан рад при дуготрајним оптерећењима. Конструкција погонске јединице је пројектована за рад у широком распону услова — од умерене до вруће климе.
Мотор 8M33G900/5 производње Baudouin одликује се високом енергетском ефикасношћу и продуженим ресурсом између редовних техничких прегледа, што смањује укупне трошкове експлоатације током целокупног века трајања генераторског агрегата ARK-B 900 N5.
Комбинација 12 погонске јединице Baudouin 8M33G900/5 са излазним параметрима 825 kVA (PRP) и 910 kVA (ESP) чини генератор ARK-B 900 N5 уравнотеженим решењем за задатке који захтевају високу поузданост и минимално време застоја.